Instagram Nedir Nasıl Kullanılır ?

Instagram Nedir Nasıl Kullanılır ?

Vazgeçilmezimiz olan akıllı telefonlarda olmazsa olmaz alanında bulunan en gözde uygulamalardan birisi olan instagram bir sosyal medyadır. Bu sosyal medya üzerinde anlık, eski (#tbt) veya dilediğiniz zaman içerisinde fotoğraf ve videolarınızı kolaylıkla paylaşabilirsiniz. Bu sosyal medya üzerinde dilerseniz sadece arkadaşlarınızın görmesi için hesabınızı gizleyebilirsiniz dilerseniz herkesin görebileceği şekilde bir ayar ile tüm Dünya'ya açabilirsiniz instagram profilinizi. Günümüzün her anında kullandığımız akıllı telefonlarda artık el bilgisayarı diyebileceğimiz özellikler ile mobil uygulamalar indirebilir ve web sitesinden kullanmaktan ise uygulama üzerinden kullanabilir bir hale getirilmiştir bu sosyal medya. 

Instagram Geçmişten Geleceğe

Genellikle akıllı telefon üzerinde kullanılan instagram bilgisayar üzerinden tüm özellikleri açık bırakmamıştır. Bunun nedeni güvenlikten kaynaklanmaktadır. Ayrıca tüm instagram kullanıcılarının instagram'ın mobil uygulamalarını indirmesi zorlanmaktadır. Diğer bir şekilde fotoğraf paylaşımı ve dm ile iletişime geçilememektedir. Geçtiğimiz zaman içerisinde kendini geliştiren instagram her geçen gün kullanıcılarına kolaylık ve rahatlık sunmak için güncellemeler yaparak kendini geliştirir hale gelmektedir. Eski zaman içerisinde DM(Mesajlaşma) dahi yok iken instagram üzerinde günümüzde anlık video fotoğraf, canlı yayın ve hikaye(store) paylaşımı yapılabilir hale gelmiştir. Instagramın en büyük özelliği ise sizin takip ettiğiniz ve sürekli fotoğrafına baktığınız kategorideki popüler gönderileri "keşfet" bölümünde çıkararak sizlere kolaylık sunmaktadır. Üstelik instagram en çok satış yapılabilen sosyal medya olmasıyla beraber en çok kullanılan sosyal medyaların başlarında gelmektedir. Facebook ile birlikte çalışan instagram facebook üzerinde yaptığı hataları yapmayarak kendini üst seviyeleri taşımaktadır. Bu sosyal medyayı kullanmak bir hayli zordur çünkü instagramın gelişmiş güvenlik duvarları yüzünden siz bot olmasanız dahi başka bir telefondan hesabınıza giriş yaptığınız anda instagram profili kendini otomatik olarak doğrulamaya düşürmekte ve sizin mailinize link göndermekte veya "bu bendim" uyarısı ile sizleri uyarmaktadır. Bu diğer sosyal medyalarda yaşanan gereksiz bot ve sahte profillerin önüne geçmek için yapılmış özeli bir kodlama ile geliştirilmiştir. Bu sebep ile instagram sizleri koruyor ve seviyordur, gönül rahatlığı ile fotoğraflarınızı paylaşabilirsiniz adınıza sahte hesap açıldığı an şikayet ederek sadece 1-2 gün içerisinde instagramın karşı kişiyi denetledikten sonra kimlik fotokopisi istemesi çok hızlı gerçekleşmektedir.  Instagramın sade ve basit tasarımı ile telefondan teknolojiden uzak kişiler bile kolaylıkla bu sosyal medya üzerinde gezinti yapabilir ve dilediği işlemleri kolaylıkla yapabilir.

Instagram Nasıl Kullanılır ?

Öncelik olarak instagram kullanmak için sıfırdan veya eski tarihte açmış olduğunuz bir profile ihtiyacınız vardır. Instagram.com üzerinden veya mobil uygulaması üzerinden kolaylıkla bir profil oluşturabilir veya var olan profilinize girebilirsiniz. Bu işlemi tamamladıktan sonra profil bilgilerinizi ve fotoğrafınızı düzenleyebilir ve gönderi paylaşarak instagrama ilk adımı atmış olursunuz. Diğer özellikleri zaman içerisinde kullanarak keşfedebileceğiniz instagramı kullanması her geçen gün daha zevkli olacağından emin olabilirsiniz.

2017-10-09 02:36:02

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

İnstagram'da Takipçi Hilesi İle Popüler Olabilirsiniz

İnstagram'da Takipçi Hilesi İle Popüler Olabilirsiniz

Günümüz'de instagram olmazsa olmazlarımız haline gelen, yeni bir devir açan sosyal medya uygulamasıdır. İnstagram sayesinde kendimize yeni bir kitle oluşturabilir ve popüler olmaya adım atabiliriz.

Sosyal Medyada Popüler Olmak!

Sosyal Medyada Popüler Olmak!

Sosyal medyada popüler olmak! Son zamanlarda Günlük hayatta akıllı telefonlarımız ile kullanmakta olduğumuz ve en çok ziyaret ettiğimiz sosyal medyalardan bir tanesi olan Instagram Özellikle

Instagram Takipçi Hilesi ve Instagram Beğeni Hilesi İnstaVevo

Instagram Takipçi Hilesi ve Instagram Beğeni Hilesi İnstaVevo

InstaVevo Nedir ? instavevo yaklaşık 2 yıl önce sektöre ilk adım atan web sitemizdir. Uzun zamanlar sonucu tekrardan web siteyi açmaya ve hizmetinize sunmaya karar verdik. Bu zaman içerisinde